Agroturystyka NadStawem

Agroturystyka Mazury
 

Urozmaicanie wolnego czasu

Rejsy spacerowe jachtem kabinowymMiłośników żeglarstwa zapraszamy do naszej agroturystyki na rejsy spacerowe jachtem kabinowym typu sasanka,  po okolicznych jeziorach oraz Kanale ostródzko-Elbląskim. W rolę sternika wciela się gospodarz. Rejsy te, zależnie od upodobań naszych gości mogą trwać od kilku godzin do kilku dni. W czasie wodnej wyprawy ,kapitan" zaprasza na grillowanie, czy tez kolacje przy świecach nad wodą, w zatoczkach wodnych lub na molo. Szczególna atmosferę maja rejsy w niepogodę, kiedy to zapach pieczonej rybki wabi załogę pod specjalnie przygotowanym zadaszeniem jachtowym.

Atrakcją Naszego gospodarstwa agroturystycznego jest także możliwość obcowania ze zwierzętami. W naszej agroturystyce hodujemy dwie duże  kozy a w maju 2006 r. przyjdą na świat małe kózki, które są ulubieńcami zwłaszcza dzieci. Odważnym proponujemy naukę dojenia kóz pod czujnym okiem gospodyni. Do dyspozycji gości mamy kilka rowerów, które ułatwią i uprzyjemnią zwiedzanie okolicy. Kąpiele wodne proponujemy naszym gościom w zaciszu wiejskiego kąpieliska, nad rzeką, które znajduje się w odległości 1km lub pobliskie jeziora czy też strzeżone kąpieliska w odległości 3km i 5km.

W odległości ok. 500m od naszego gospodarstwa agroturystycznego znajduje się oberża "Młyn Pod Mariaszkiem" - przytulna restauracja stylowo urządzona, gdzie panuje niepowtarzalny klimat starego młyna. Gości zachwycą tam smaczne potrawy oraz ich tradycyjny smak domowej kuchni mazurskiej.

Inne atrakcje związane bezpośrednio z domem, które oferujemy gościom to:
Letnie atrakcje:
- grillowanie na świeżym powietrzu,
- ogniska,
- grzybobranie,
- spacery doliną rzeki Drwęcy (tereny Parku Krajobrazowego),
- biesiady, w ogrodzie przy ognisku lub w domku letnim( ,,kuźnia")
- wędkowanie i pieczenie ryb słodkowodnych.

Zimowe atrakcje:
- kulig organizowany przez gospodarza
- zjazdy na sankach z pobliskich górek
- narty

Całoroczne atrakcje:
- wyprawy w okolice "wozem Drzymały" z gospodarzem połączone z pieczeniem kiełbasek i ogniskiem

Inne atrakcje w okolicy:
- nieopodal jazda konna z instruktorem w cenie 20 zł/h
- możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego(rowery wodne, kajaki lub łódki wędkarskie)
- mistrzostwa w siatkówce plażowej organizowane przez Hotel Anders "Sielawa Blues"- Festiwal ryby, wędki i muzyki- impreza promująca dania z ryb oraz wędkarstwo na Mazurach w Starych Jabłonkach (5km).W okresie tym nasze okolice odwiedza wiele znanych osobistości ze świata filmu i estrady.

Atrakcje w Ostródzie:
- Ogólnopolski Zlot Motocykli
- Dni Morza
- Dni Ostródy
- Kanał Ostródzko-Elbląski (istnieje możliwość zarezerwowania miejsca na statku turystycznym, który powiedzie Cię malowniczym szlakiem)
- inne okolicznościowe imprezy

 
Strona startowa | Galeria | Nocleg | Posiłki | Atrakcje | Ceny | Kontakt
2005-2010 © Copyright by Agroturystyka NadStawem. Zapraszamy na Mazury.
 
PL EN DE